031-37735360 info@kiancontrol.com

اتوماسیون در صنعت الکترونیکی (قطعه سازی)

شما میتوانید سرعت تحول دیجیتال که به سرعت در حال پیشرفت است را مشاهده نمایید. در هیچ جایگاهی این تحولات سریعتر از صنعت الکترونیک (قطعه سازی) اتفاق نمیافتد. همیشه چرخههای نوآوری کوچکتر نیاز به سیستمهای سریع و قابل انعطاف دارند که سریعا قابل بهره برداری هستند و در حالت ایده آل با کاهش هزینه همراه میباشند. در این حوزه از نمونه کارهای فستو میتوانید اطلاعاتی سودمندی کسب نمایید.

صنعت نیمه هادی
اتوماسیون در صنعت نیمه هادی

تنها در 18 ماه، سیستمی که امروزه در حال ساختن آن هستید، مجبور به تولید تراشه‌هایی است که دو برابر پیچیده‌تر از آنهایی است که اکنون می‌سازید و با همان قیمت فروخته میشوند. این عمل تنها با راهحل های خودکار، قابل اعتماد و اقتصادی انجام میشود. ما به خوبی میدانیم که در دسترس بودن کل سیستم برای تولید کنندگان نیمه هادیها و قطعات الکترونیکی چقدر مهم است. به کدام محصولات و خدمات نیاز دارید؟ ما در سراسر جهان با شما هستیم.

ماشین سازی خاص و فناوری مونتاژ

به منظور بازدهی چرخه‌ی نوآوری در کمتر از یک سال، شما حتی شش ماه زمان لازم برای راه اندازی یک خط تولید جدید را ندارید. همه چیز باید سریع حرکت و ادامه پیدا کند. امروزه میتوانید از حاشیه اطمینان خود در مونتاژ قطعات کوچک و تولید قطعات الکترونیک با تعدیل و استانداردسازی و همچنین راهکارهای اتوماسیون انعطاف‌پذیر و مقرون به صرفه محافظت کنید. این دقیقاً کاری است که شرکت فستو میتواند برای شما انجام دهد.

اتوماسیون برای مونتاژ PCB

در حالی که شما می‌توانید الزامات کیفیت دقیق در محدوده ابعاد میکرون را برآورده سازید، داشتن وقت بیشتر به سود شما خواهد بود. اما اکنون نیز این عمل ممکن است. شرکت فستو سیستم‌های حرکتی مقرون به صرفه و همچنین راهکارهای اتوماسیون سریع در دسترس برای زنجیره فرآیند مونتاژ PCB، از محل بارگیری قطعات مدار تا مرحله‌ی آزمایش درون مداری، چه برای THT (فناوری سوراخ کامل) یا SMT (فناوری نصب سطحی) را ارائه میدهد.

فستو به عنوان شریک اتوماسیون برای شما

فستو خود را به عنوان یک شریک قابل اعتماد در کلیه زمینه‌های تولید قطعات الکترونیکی تأسیس کرده است. اتوماسیون حرکتی بهینه ما از همان ابتدا و در سراسر تغییرات فناوری و کوچک سازی از تولید PCB پشتیبانی کرده است. بدین منظور ما محورها، سیلندرهای ISO، سوپاپ‌های سریع و ژنراتورهای وکیوم و همچنین سایر اجزای استاندارد، انتقال قدرت و هر چیزی از سیستم های کنترل آماده برای نصب گرفته تا سیستم‌های پردازش تصویر با بازدهی بالا و راه‌حل‌های هوشمند Industry 4.0 را ارائه می‌دهیم.

تولید باتری
اتوماسیون برای تولید باتری

در هر کجای دنیا که باتری‌های خود را تولید کنید، شرکت فستو در آنجا قرار دارد، که در این زمینه تخصص منحصر به فرد، محصولات مناسب و خدمات عالی را ارائه می‌دهد. ما دفعات متعددی عملکرد خود را در بسیاری از پروژه ها برای تولیدکنندگان برجسته باتری ثابت کرده‌ایم. ما همچنین به عنوان یک منبع تولیدکننده مجزا برای کلیه کارها، طیف کاملی از اجزای سازگار با اتاقهای بدون مس، اتاقهای بدون فلز و اتاقهای خشک‌کن را برای تولید باتری ارائه میدهیم.

سرعت و دقت در ساخت باتری شما

از تولید ماژول و باتری گرفته تا درج و تعبیه سیستم‌های باتری، فستو دارای سیستمهای کنترل سرعت بالا، آماده برای نصب و آزمایش برای کل فرایند تولید باتری است.

صنعت پنل‌های خورشیدی

تولید ماژول‌های خورشیدی به منظور پشتیبانی از بازار رو به رشد سیستمهای انرژی خورشیدی و اینکه بتواند محصولاتی را با قیمتهای جذاب ارائه دهد بسیار خودکار و هوشمند گردیده است. فستو شریک زندگی شما در صنعت خورشیدی برای کل زنجیره فرآیند اتوماسیون است.

نکات و راه حلهای برجسته پروژه‌ها

تغییر مکان سریع و قابل اعتماد به لطف دروازه سطح مسطح با سرعت بالا، ویفرهای شکننده اغلب نیاز به تغییر مکان دارند. با انتقال آنها از یک مرحله به مرحله دیگر ، ویفرها از یک ماشین بارگیری می‌شوند و به مرحله پردازش بعدی منتقل می شوند. این کار باید با حداکثر سرعت و در عین حال قابل اطمینان و دقیق انجام شود تا خروجی به حداکثر برسد.
ویفرها را باید “ملایم” لمس کرد تا “خطر” نداشته باشد. از آنجا که ویفرها دارای سطح حساس به نور هستند ، هیچ گونه پسماندی روی سطح آنها نباید باقی بماند تا بتوان از نور بهترین استفاده را کرد. بررسی‌های دائمی ، که تداخلی در توان تولید ندارند ، تکمیل کننده روند تغییر مکان هستند.

گریپینگ آرام و قابل اعتماد

کاربرد: در طی مراحل تولید ، ویفرها باید به طور پیوسته و قابل اطمینان از مراحل مختلف تولید برداشت و حمل شوند. این امر سرعت می‌خواهد تا هزینه‌های تولید ماژول‌ها تا حد ممکن پایین باشد. پردازش آرام نیز لازم است زیرا ویفرها نباید خراب شوند
چالش: هرچه روند تولید ویفر پیشرفت کند، ویفر تصفیه شده و ارزش بیشتری پیدا می کند. بنابراین داشتن فن‌آوری گیرنده مناسب در لحظه مناسب برای دست زدن به قطعه‌های کار و همچنین برای کاهش هزینه های سرمایه گذاری و انرژی ماشین‌آلات ضروری است.

نظارت بر جریان متوسط خنک کننده در تولید صفحه خورشیدی و صفحه تخت

فرآیند تولید ماژول‌های خورشیدی چند لایه و صفحات تخت گرما تولید می کند ، بنابراین یک سیستم خنک کننده باید در این فرآیند ادغام شود. چالش این است که نظارت قابل اطمینان بر میزان جریان ، فشار و درجه حرارت محیط خنک کننده را فراهم کنید. به عنوان مثال ، در فرآیندهای پوشش وکیوم ، پمپ های وکیوم ، ژنراتورها و خود محفظه فرآیند باید خنک شوند.

صنعت پانل مسطح

سریع، ملایم، قابل اعتماد و دقیق: اینها ویژگیهایی هستند که تولید اقتصادی پنلهای مسطح را توصیف میکنند. فستو محصولات و راه‌حلهای جالبی را برای کلیه نیازهای شما ارائه میدهد.

نمونه پروژه ها و راه کارها

بلند کردن نرم و ملایم بسترها

حمل و نقل عمودی ماژول های فیلم نازک شکننده و سنگین یک چالش ایجاد می کند: علیرغم بار متحرک زیاد ، برای جلوگیری از آسیب باید حرکت ملایم و یکنواختی حاصل شود. بار متحرک زیاد معمولاً سیستم های دوک نخ ریسی سنتی را به حد مجاز می رساند. این چالش ها با سیستم های بالابری از Festo کاملاً کنترل می شوند.

چالش: وزن سنگین ، حداکثر سرعت و یک حرکت آرام و ملایم

سیستم های بالابر از Festo این شرایط را برآورده می کنند. با ترکیب هوشمندانه درایوهای پنوماتیک و برقی ، مزایای هر دو فناوری برای کاربرد بهینه می شود. محور پنوماتیک DGC وزن را متعادل می کند ، در حالی که محور الکتریکی EGC با درایو تسمه دندانه دار حرکت را کنترل می کند. این باعث می شود که شیشه به سرعت و به آرامی منتقل شود.

مزایای داشتن دو فناوری از یک منبع باعث بهینه سازی عملکرد در حین حمل و نقل می شود
کاهش قابل توجهی در اندازه موتور و کنترل کننده در مقایسه با محلول های اسپیندل

توزیع سریع و دقیق

هنگام استفاده از مسیر چسب دقت لازم است. چسب رسانا که به میزان کافی استفاده نشده است تماس کافی را تضمین نمی کند. چسب بیش از حد می تواند منجر به اتصال کوتاه شود. سرعت نیز برای تولید رقابتی مسئله مهمی است. این برنامه همچنین باید بتواند با تغییر در قالبهای شیشه ای انعطاف پذیر باشد.

محصولات فستو برای اتاقهای تمیز(Clean Room)

در گذشته، صنایع بسیار کمی تولیدات خود را در اتاقهای تمیز انجام میدادند. اما امروزه، تولیدات اتاق تمیز به سمت تولید قطعات الکترونیک، تولیدات فتوولتائیک، فناوری پزشکی و صنعت نیمه هادی گسترش یافته است. بسیاری دیگر از بخشهای صنعتی نیز به مؤلفههایی احتیاج دارند که برای استفاده در اتاق های تمیز مناسب هستند.
قستو چه محصولاتی را برای استفاده در اتاق تمیز ارائه می دهد؟
شما می توانید از تمامی سیلندرها، دریچهها (شیرها)، گیربکسها و درایوها، کلیه سیستمهای کنترل، سیستمهای خلاء و سیستمهای هوای فشرده، سنسورها، فیلترها، تنظیم کنندهها و اتصالات بیش از 80 محصول از شرکت فستو در محیطهای اتلق تمیز ایزو کلاس 7 استفاده نمایید. اکثر آنها برای استفاده در کلاس های 5 و 6 مناسب هستند و حتی بسیاری از آنها حتی در محیط کلاس 4 نیز قابل استفاده هستند. ما همچنین میتوانیم راه حل های ویژه سفارشی را نیز ارائه دهیم.

شروع گفتگو
کارشناس آنلاین ما
سلام
آیا به صحبت با کارشناس ما علاقمند هستید؟