031-37735360 info@kiancontrol.com

کتاب

پنوماتیک صنعتی :

کتاب-پنوماتیک-پایه

کتاب آموزشی پنوماتیک صنعتی فستو ترجمه شده کتاب پنوماتیک صنعتی فستو آلمان، شامل بخشی از آموزش های فستو در جهت فراگیری سیستم های مورد استفاده در اتوماسیون و ارتباطات می باشد. این کتاب برای استفاده صنعتگران، اساتید و دانشجویان ترجمه و تهیه گردیده است همچنین میتواند در دوره های آموزشی و همچنین بصورت خودآموز مفید واقع شود. این کتاب شامل  بخش های زیر می باشد:

  1.  آموزش : این قسمت اطلاعات مورد نیاز را به همراه مثال ها و تمرین های مختلف فراهم می کند، این اطلاعات باید بصورت پیوسته مورد استفاده قرار گیرد.
  2.  تئوری : این قسمت حاوی اطلاعات دقیق تری درخصوص مبانی پنوماتیک می باشد. موضوعات به شیوه منطقی چیده شده اند، دانشجو میتواند بصورت مرحله به مرحله برای فراگیری و با بعنوان مرجع استفاده کند.
  3.  حل مسائل پرکاربرد : این بخش شامل حل تمرین می باشد،در انتهای کتاب نیز یک فهرست جامع از اصطلاحات مهیا گردیده است.

 

هیدرولیک پایه :

کتاب هیدرولیک پایه

از سیستم های هیدرولیک در خطوط تولید مدرن، صنایع سبک و سنگین و ماشین آلات متحرک استفاده میشود. ما با علم هیدرولیک، به تولید نیرو و ایجاد حرکت توسط سیال هیدرولیک معنا می دهیم. سیال هیدرولیک نقش واسط انتقال توان و انرژی را داد. کتاب آموزشی هیدرولیک پایه فستو ترجمه شده کتاب هیدرولیک پایه فستو آلمان می باشد،این کتاب برمبنای استاندارد های روز مباحث هیدرولیک را آموزش میدهد. موضوع این کتاب، آموزش بیشتر هیدرولیک و زمینه های کاربرد آن است. از زمینه های کاربرد هیدرولیک می توان صنایع دریایی، معدن و تونل سازی و صنایع هوایی را نام برد.

 

 

هیدرولیک پروپورشنال :

عملگرهای هیدرولیک با توجه به قدرت بالایشان، وزن کمی دارند و به فضای کمی جهت نصب احتیاج دارند. به وسیله آنها میتوان کنترل سریع و دقیق انرژی ها و نیروهای بالا را فراهم نمود. همچنین سیلندر هیدرولیک یک عملگر خطی مقرون به صرفه با ساختمان ساده می باشد. ترکیب این مزایا باعث میگردد تا گستره وسیعی از کاربردهای هیدرولیک در مهندسی مکانیک در اختیار قرار داده شود که از الن جمله میتوان از صنایع خودروسازی و صنایع هوایی نام برد.

کتاب آموزشی هیدرولیک پروپورشنال فستو،ترجمه شده نسخه فستو آلمان می باشد که بر اساس استاندارهای روز مباحث پروپورشنال را آموزش می دهد.

 

کتاب DCS :      

SIMATIC PCS7 سیستم کنترل جدیدی است که توسط شرکت زیمنس به بازار عرضه شده است. این سیستم که در مقایسه با سیستم های قبلی بسیار پیشرفته تر است حاصل تجارب بسیار شرکت زیمنس در TELEPEREM M، SIMATIC PCS و سیستم های مبتنی بر SIMATIC S5 می باشد. این سیستم بر ای تحقق اهداف سیستم های کنترل فرایند در تمامی صنایع مفید و مناسب می باشد. 

1- کتاب PCS7 مقدماتی نوشته مهندس محمدرضا ماهر، مرجع کامل PCS7 که مباحث DCS زیمنس را از پایه تا پیشرفته آموزش میدهد.

کتاب pcs7 ماهر

2- کتاب راهنمای جامع DCS با SIMATIC PCS7 نوشته مهندس حیدر هژبریان ،تمامی ابزارهای نرم افزار PCS7 را تشریح نموده و تمامی نیازهای مهندسین و متخصصین در این شاخه را برطرف مینماید.از آنجایی که یکی از پیش نیاز های این مبحث دانستن شبکه های صنعتی و WINCC می باشد مباحثی جهت یادآوری و آمادگی سریع خوانندگان در DVD همراه کتاب آورده شده است.

این کتاب شامل هفده فصل می باشد که از فصل پانزدهم مثال های کاربردی و عملی آورده شده است.

SIAMTIC pcs7

SIAMTIC pcs7

شبکه اترنت صنعتی :

شبکه اترنت صنعتی

امروزه ردپای اترنت صنعتی را در صنایعی که اتوماسیون مدرن یا نسباتا مدرنی دارند میتوان مشاهده کرد. در مواردی که از سیستم یکپارچه و جامع زیمنس یعنی PCS7 استفاده شده شبکه اصلی مورد استفاده برای ارتباط بین PLC ها و نیز ارتباط PLC ها با سیستم های HMI شبکه های اترنت صنعتی است. کتاب پیکربندی و برنامه نویسی شبکه اترنت صنعتی نوشته مهندس محمدرضا ماهر، شامل استانداردها و ارتباطات فیزیکی و منطقی در اترنت کلیه مباحث شبکه صنعتی اترنت را آموزش می دهد. این کتاب شامل یازده فصل میباشد که درهر فصل مثال های عملی کاربا نرم افزار آورده شده است.

کتاب پیکربندی و برنامه نویسی شبکه PROFIBUS با نرم افزار STEP7

شبکه پروفی باس

نوشته مهندس محمدرضا ماهر،این کتاب ماحصل نکات مهم و مباحثی است که در مدارک مختلف ازجمله مستندات گسترده زیمنس و مدارک موسسه بین المللی Profibus در زمینه شبکه صنعتی Profibus آورده شده است. مطالب این کتاب با نگاهی کاربردی و بدون پرداختن به بحث های تئوریک شبکه گردآوری شده است: مشتمل بر فیلدباس و مفاهیم شبکه های صنعتی PROFIBUS و معرفی کامل DP,FSM,PA و….

شبکه صنعتی مدباس

کتاب شبکه صنعتی مدباس

DVD Modbus

شبکه صنعتی PROFIBUS

کتاب شبکه صنعتی مدباس نوشته مهندس محمدرضا ماهر، کامل ترین مرجع کاربردی شبکه صنعتی مدباس که شامل مباحث ارتباط فیزیکی و اجزاء سخت افزاری شبکه، پروتکل های مختلف، تست و عیب یابی و … می باشد. در این کتاب ابتدا به مطالب اصلی و پایه ای شبکه مدباس پرداخته شده است. سپس نسخه های مختلف مدباس به طور تخصصی معرفی و نحوه پیکربندی و برنامه نویسی آنها توضیح داده شده است. DCS یوکوگاوا و کنترلرهای HIMA، Bently Nevada و ABB درفصل های جداگانه ای مورد بحث قرار گرفتند در این فصل ها ابتدا به طور خلاصه این کنترلرها بررسی شده و سپس کاربرد شبکه صنعتی مدباس در انها به طور کامل همراه مثال های عملی تشریح شده است.

این کتاب میتواند مرجع آموزشی مناسبی برای موسسات و مراکز دانشگاهی که مجهز به سخت افزارهای مورد نیاز برای شبکه مدباس هستند قرار گیرد.

 

درایو میکرومستر :

کتاب اموزش درایو میکرومستر

کتاب اموزش درایو میکرومستر

کتابSIEMENS  DRIVE MICROMASTER نوشته مهندس فرهاد فروغی به سفارش شرکت کیان کنترل آپادانا، که مباحث ونکات نصب و راه اندازی درایو های میکرومستر زیمنس را آموزش می دهد. این کتاب شامل اطلاعاتی است که خوانندگان گرامی بتوانند به کمک آن به راحتی از درایوهای میکرومستر برای برطرف کردن نیازهای خود، بهره مند شوند. بخشی از کتاب به انتقال تجربیات و همچنین پاسخ به سوالات متداول در خصوص نصب و راه اندازی این درایوها در کاربردهای مختلف اختصاص داده شده است.

 

مانیتورینگ :

مانیتورینگ WinCC مانیتورینگ WinCC مانیتورینگ WinCC

HMI رابط میان انسان و ماشین است و میتواند در قالب یک پنل اپراتوری در محل دستگاه و یا یک یا چند PC در اتاق های کنترل باشند. در این صورت اپراتور در یک فاصله دور یا نزدیک می تواند توسط سیستم HMI با کل پروسه ارتباط برقرار کند. کتاب آموزش سریع مانیتورینگ با SIMATIC WINCC نوشته اکبر اویسی فر، که مباحث پایه تا پیشرفته مانیتورینگ با نرم افزار WINCC را آموزش می دهد.

این کتاب شامل دو فصل کاربردی در رابطه با آشنایی با ارتباطات در Wincc، مراحل نصب و کار با نرم افزار ، پیکربندی آلارم ها و آرشیو مقادیر فرایند، تهیه گزارش و مستندات و همچنین نحوه ایجاد کاربران مختلف می باشد.

 راهنمای جامع WINCC :

نرم افزار wincc، که یکی از محصولات شرکت زیمنس است، برای ساختن HMI طراحی شده است. این نرم افزار با PLC ارتباط برقرار می کند و اطلاعات فرایند را از آن می گیرد و آنها را در قالب صفحات گرافیکی به کاربر نشان می دهد. با استفاده از Wincc می توان وضعیت های اضطراری را مدیریت کرد و با توجه به هر یک ،تمهیدات خاصی را در نظر گرفت. همچنین اطلاعات مختلف فرایند صنعتی را می توان آرشیو کرد و آنها را بصورت نمودار و جدول نشان داد.کتاب آموزشی راهنمای جامع WINCC نوشته مهندس میثم ترابی نژاد یزدی، که علاوه برمباحث جامع در زمینه توانایی های WINCC، مطالب بگونه ای بیان شده اند که کاربران را برای استفاده عملی از نرم افزار آماده می سازد.

SIMATIC MANAGER :

 

کتاب آموزشی مرجع کامل SIMATIC MANAGER نوشته مرتضی صداقت ، مباحث پیکربندی سخت افزار، ارتباطات و … را آموزش میدهد.

 

جهت تهیه کتاب های مذکور میتوانید با واحد آموزش هماهنگی های لازم را انجام دهید.

شروع گفتگو
کارشناس آنلاین ما
سلام
آیا به صحبت با کارشناس ما علاقمند هستید؟